kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Czy jesteś gotowa na małżeństwo?
2011/1/24 12:30:00

Nie każdy chce brać ślub, dlatego już na samym początku warto zapytać się partnera czy kiedykolwiek chciałby być w związku małżeńskim. Ważne jest, aby mieć wspólne cele i aspiracje do powiedzenia w przyszłości „tak".

Będąc z związku nadchodzi taki moment, w którym trzeba zadać sobie bardzo ważne pytanie: czy chcę być z tą osobą do końca życia? Jest to dobra, ale zarazem trudna kwestia, bowiem jest to decyzja, która ma ogromny wpływ na naszą przyszłość. Małżeństwo nie jest czymś w co się „wpada", ponieważ jest to deklaracja bycia ze sobą w dobrych jak i złych chwilach. Jest to zobowiązanie wobec drugiej osoby, dlatego nie powinna być to decyzja wymuszona, lecz dogłębnie przemyślana.

Warto zastanowić się i odpowiedzieć sobie na kilka pytań zanim powie się „tak chcę wyjść za ciebie":

- Czy chcę dzielić resztę mojego życia z tą osobą?
- Czy nasza miłość daje mi energię i siłę?
- Czy szanuję mojego partnera?
- Czy odpowiada mi charakter partnera?
- Czy jestem w stanie przyznać się do popełnionego błędu?
- Czy potrafimy sobie nawzajem wybaczać?
- Czy mamy wspólne priorytety i zainteresowania, aby być nie tylko kochankami, ale również przyjaciółmi?

Jeśli odpowiedziałaś „nie" na któreś z powyższych pytań, zastanów się, może jeszcze nie jesteś gotowa do podjęcia tak ważnego życiowego kroku. Jeśli masz jakieś wątpliwości najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z partnerem i wyjaśnienie sobie wszystkich swoich dylematów. Można również porozmawiać z inna osobą, ale nic nie zastąpi szczerej wymiany zdań ze swoim potencjalnym mężem. Jeśli oboje macie jakieś problemy i nie potraficie samemu ich rozwiązać można wspólnie skorzystać z pomocy specjalisty np. terapeuty - nie jest to żaden wstyd ani ujma. W sytuacji gdy na jakimś etapie stwierdzisz, że jednak nie jest to osoba z którą chcesz spędzać swoje życie to najlepszym rozwiązaniem jest zakończenie związku. Należy jednak nie podejmować takiej decyzji pochopnie i będąc zdenerwowanym. Zrywanie nie jest łatwe, ale nie jest to koniec świata - nie należy bać się zmian, bowiem może to przekreślić twoje szanse na szczęście.

Jeśli odpowiedziałaś na wszystkie pytania „tak", ale nadal czujesz się przerażona, warto również porozmawiać z partnerem na temat swoich obaw i lęku przed zaangażowaniem. Strach przed małżeństwem może być spowodowany wieloma czynnikami np. widziałaś jak skończyło się małżeństwo twoich rodziców lub przyjaciół. Nie można pozwolić, aby strach pozbawił cię szansy na szczęśliwy związek. Ważne jest również, aby twój partner był gotowy na krok jakim jest małżeństwo. Czasami może być tak, że jedna ze stron jest gotowa wcześniej na podjęcie takiej decyzji, ale najważniejsze jest abyście oboje chcieli małżeństwa. Czasami warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione.


()
Oprac: Anna Kotnowska

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: małżeństwo, rodzina, związek


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »