kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ile kosztuje rozwód?
2009/3/26 9:50:00

Portal rozwod.pl przeprowadził badania, w których ustalił ile w rzeczywistości kosztuje i jak długo trwa przeciętne postępowanie rozwodowe w Polsce, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Turcji.

Powszechnie wiadomo jest, że rozwody są drogie i trwają bardzo długo. Z badań przeprowadzonych przez rozwod.pl wynika, że najwyższe rozwody są we Francji: średnie koszty sądowe wraz z wynajęciem adwokata wynoszą tu w sumie 2 300 euro. Na drugim miejscu znajdują się Niemcy - 2 100 euro, następnie Hiszpania - 1 911 euro i Turcja - 1 850 euro. Porównywalnie najlepiej mają się polskie pary, gdzie koszty rozwodowe wynoszą tylko około 550 euro.

W sytuacji, kiedy partnerzy nie są ze sobą zgodni, najwyższe koszty rozwodowe poniosą w Niemczech. Sporny rozwód kosztuje tu przeciętnie 3 000 euro. Na drugim miejscu jest Francja z 2 800 euro, dalej Turcja z 2 300 euro, Hiszpania z 2 100 euro i Polska, gdzie rozwód z orzekaniem o winie kosztuje od 550 euro.
Francję znajdziemy w czołówce państw europejskich nie tylko ze względów finansowych, ale również ze względu na czas trwania: postępowanie rozwodowe, od złożenia wniosku o rozwód do terminu rozprawy rozwodowej, trwa średnio do ośmiu miesięcy. W pozostałych państwach czeka się jedynie od czterech do pięć i pół miesiąca. Generalnie sporne rozwody trwają oczywiście dłużej niż rozwody za obopólną zgodą. Jeśli pary mają problemy z dojściem do porozumienia, najdłużej będą rozwodzić się w Polsce - postępowanie może trwać nawet 12 miesięcy.

Pomimo istnienia różnic ze względu na finanse i czas trwania, w jednym punkcie panuje zgodność: prawie dwie trzecie ankietowanych przyznało, że już podczas trwania rozwodu myślą o nowym życiu, który po nim nastąpi. Tym samym rozwód i separacja nie są już postrzegane jedynie jako porażka życiowa, ale oznaczają coraz częściej nowy początek z nowymi perspektywami na życie.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: koszty sądowe, rozwód, separacja, sąd rodzinny


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »