kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ile kosztuje rozwód?
2009/3/26 9:50:00

Portal rozwod.pl przeprowadził badania, w których ustalił ile w rzeczywistości kosztuje i jak długo trwa przeciętne postępowanie rozwodowe w Polsce, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Turcji.

Powszechnie wiadomo jest, że rozwody są drogie i trwają bardzo długo. Z badań przeprowadzonych przez rozwod.pl wynika, że najwyższe rozwody są we Francji: średnie koszty sądowe wraz z wynajęciem adwokata wynoszą tu w sumie 2 300 euro. Na drugim miejscu znajdują się Niemcy - 2 100 euro, następnie Hiszpania - 1 911 euro i Turcja - 1 850 euro. Porównywalnie najlepiej mają się polskie pary, gdzie koszty rozwodowe wynoszą tylko około 550 euro.

W sytuacji, kiedy partnerzy nie są ze sobą zgodni, najwyższe koszty rozwodowe poniosą w Niemczech. Sporny rozwód kosztuje tu przeciętnie 3 000 euro. Na drugim miejscu jest Francja z 2 800 euro, dalej Turcja z 2 300 euro, Hiszpania z 2 100 euro i Polska, gdzie rozwód z orzekaniem o winie kosztuje od 550 euro.
Francję znajdziemy w czołówce państw europejskich nie tylko ze względów finansowych, ale również ze względu na czas trwania: postępowanie rozwodowe, od złożenia wniosku o rozwód do terminu rozprawy rozwodowej, trwa średnio do ośmiu miesięcy. W pozostałych państwach czeka się jedynie od czterech do pięć i pół miesiąca. Generalnie sporne rozwody trwają oczywiście dłużej niż rozwody za obopólną zgodą. Jeśli pary mają problemy z dojściem do porozumienia, najdłużej będą rozwodzić się w Polsce - postępowanie może trwać nawet 12 miesięcy.

Pomimo istnienia różnic ze względu na finanse i czas trwania, w jednym punkcie panuje zgodność: prawie dwie trzecie ankietowanych przyznało, że już podczas trwania rozwodu myślą o nowym życiu, który po nim nastąpi. Tym samym rozwód i separacja nie są już postrzegane jedynie jako porażka życiowa, ale oznaczają coraz częściej nowy początek z nowymi perspektywami na życie.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: koszty sądowe, rozwód, separacja, sąd rodzinny


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»