kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Panna młoda, pan młody i ...ten trzeci, czyli ślubny koordynator
2017/4/25 15:00:00

Zorganizowanie ślubu i wesela wymaga wielu miesięcy przygotowań, załatwienia mnóstwa formalności, odwiedzenia co najmniej kilku urzędów i dopracowania masy szczegółów. Wszystko to można to oczywiście załatwić samemu (i zazwyczaj tak właśnie postępują narzeczeni), ale od jakiegoś czasu coraz większą popularnością w Polsce cieszą się usługi tzw. konsultanta ślubnego, zwanego także koordynatorem.


Konsultant ślubny to „wynalazek” amerykański, ale powoli przyjmuje się i na naszym gruncie. Jego pomoc przy organizacji wesela jest doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych młodych ludzi, których wprawdzie stać na wystawny ślub i przyjęcie, ale nie mają czasu na załatwianie formalności, więc decyzję o zawarciu małżeństwa odsuwają na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Jakie korzyści przynosi z sobą zatrudnienie konsultanta? Przede wszystkim oszczędność czasu, a bywa, że i pieniędzy, bo korzystając często z usług konkretnej firmy, konsultant jest w stanie wynegocjować znacznie lepsze warunki, niż zrobiliby to sami narzeczeni. Na początku każdy konsultant ustala z młodymi „budżet ślubny”, którego nie powinien przekroczyć. Oczywiście, zawsze mogą przydarzyć się jakieś finansowe „niespodzianki”, więc trzeba liczyć się z tym, że być może trzeba będzie zwiększyć jego pulę, można też od razu ustalić budżet z większym lub mniejszym „zapasem”. Nie ufajmy zbytnio zapewnieniom konsultanta, który obiecuje nam zaoszczędzenie wielkich sum przy organizacji wesela – pewnych rzeczy nie da się „przeskoczyć” i nawet najlepszy fachowiec nie wynegocjuje nam np. kompletu profesjonalnych fotografii za 100 czy 200 złotych. Rzetelny konsultant doskonale orientuje się w cenach obowiązujących na rynku i nie będzie mamił nas obietnicami, których potem nie będzie mógł spełnić.

Inna zaletą zatrudnienia konsultanta jest jego doświadczenie zawodowe. Nikt tak jak on nie przewidzi trudności i kłopotów, jakie mogą przydarzyć się nam podczas ślubu czy wesela i nikt lepiej od niego nie wie, jak je skutecznie rozwiązywać. Nawet jeśli uczestniczyliśmy już w licznych ślubach rodziny czy znajomych, nasze doświadczenie może okazać się niezbyt wystarczające. Zdając się na „opiekę” konsultanta możemy nieco mniej martwić się drobiazgami i skupić na przyjemniejszych stronach czekającej nas uroczystości.

Zakres działalności konsultanta ślubnego jest bardzo szeroki: od zaproszeń, przez stylistyczną pomoc w doborze sukni i wiązanki ślubnej, wynajęcie sali i zorganizowanie cateringu, dekorację kościoła i sali weselnej, aż po wynajęcie fotografa, zespołu muzycznego i autokaru do przewozu gości. Konsultant zajmie się także noclegami dla gości, tortem weselnym, wyborem stroju dla pana młodego, a nawet zorganizuje odpowiednią opiekę nad dziećmi obecnymi na weselu. Nie może wyręczyć młodej pary tylko w załatwianiu formalności w urzędach i kościele, ale za to doskonale wie, jakie dokumenty będą potrzebne i do jakich urzędów młodzi powinni się udać, aby wszystko sprawnie załatwić.

Zawierając umowę z konsultantem musimy przede wszystkim ustalić zakres jego pracy i wysokość wynagrodzenia. Ważne jest także ustalenie sposobu ewentualnej rezygnacji z umowy i dyspozycyjność konsultanta – w ostatnich dniach przed ślubem będziemy kontaktować się z nim bardzo często i mamy prawo oczekiwać, że w każdej chwili będzie dla nas osiągalny.

Wybierając odpowiedniego konsultanta ślubnego musimy kierować się podobnymi kryteriami, jak przy wyborze… położnej (przyda się na przyszłość!): musimy mu ufać, dobrze czuć się w jego towarzystwie (spędzimy razem sporo czasu) i czuć, że zawsze jest gotów nas wysłuchać. Pamiętajmy: to nasz ślub i to my decydujemy, jak ma wyglądać - rolą konsultanta jest tylko doradzanie i realizacja naszych wymagań i planów.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: koordynator, obrączki, przygotowania ślubne, suknia ślubna, wesele, ślub


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »