kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak wybrać dom weselny? Przygotuj listę rzeczy do sprawdzenia
2016/5/21 0:10:00

To wydarzenie, podczas którego nie może być żadnych pomyłek - tak wesele najczęściej wyobrażają sobie pary młode. Na pewno w dopracowaniu do perfekcji scenariusza „wielkiego dnia" pomaga czas - na zaplanowanie przyjęcia mamy najczęściej wiele miesięcy. Warto to wykorzystać i zadbać o najdrobniejsze detale, bo nierzadko to właśnie one mogą zaważyć na tym, czy ślub i wesele będą udane.

Wybór dekoracji, kwiatów czy dodatków do strojów państwa młodych – to kwestie, które przy planowaniu zaślubin i wesela wydają się naturalne i są wpisane w harmonogram standardowych działań. Znacznie mniej oczywistości jest w przypadku decyzji dotyczącej tego, w jakim miejscu odbędzie się przyjęcie. Na jakie, nie od razu rzucające się w oczy, drobnostki zwrócić uwagę?

Przestrzeń na zewnątrz

Jeśli wesele odbywa się w miesiącach wiosennych, letnich, a nawet jesiennych, dobrze wybrać takie miejsce, które – poza ładną salą – posiada również ogród. Gwarantuje nie tylko ładne zdjęcia, ale też wygodę. Goście mogą w dowolnym momencie przyjęcia zrobić sobie przerwę i odetchnąć świeżym powietrzem. Atutem jest też na pewno taras, na którym kolejnego dnia może być podane śniadanie.

Hol
To część lokalu, na którą zwykle nie zwraca się uwagi. Tymczasem może pełnić bardzo znaczącą rolę. Ile razy podczas wesela zdarza się, że to właśnie tu toczą się najlepsze rozmowy? Ciepły klimat holu budują na przykład miękkie kanapy i fotele, które pozwalają gościom wygodnie i miło spędzić czas.

Łazienka

Nigdy nie zapomnijmy do niej zajrzeć przed podpisaniem umowy. Takie szczegóły jak rodzaj papieru toaletowego, dostępność jednorazowych ręczników czy ciepłej wody w kranie mogą powiedzieć nam bardzo wiele o danym miejscu.

Pokoje
Jak są urządzone? Czy część z nich dostosowana jest do potrzeb rodziców z dziećmi albo osób starszych? Czy nie prowadzą do nich strome schody? Czy posiadają łazienkę? To na pewno pytania, na które warto znać odpowiedź, zanim zarezerwujemy lokal.

Umilacze nastroju

Dużą różnicę w jakości przyjęcia weselnego mogą też odegrać elementy takie jak plac zabaw dla dzieci czy kominek. Pierwszy z nich to miejsce, które podziała jak magnes na wszystkie kilkulatki. Kominek to natomiast tylko na pozór mało ważny detal. – To ulubione miejsce naszych gości – mówi Jakub Urbaniak z Dworu Złotopolska Dolina pod Warszawą. – Bardzo chętnie siadają przy nim pod koniec wesela. Otuleni w koce, w takim klimatycznym nastroju mogą prowadzić jeszcze długie rozmowy.

Zastawa stołowa

Tak samo, jak oglądamy salę weselną, łazienki czy pokoje, poprośmy o pokazanie zastawy, na której serwowane będzie jedzenie. To niezwykle ważny szczegół. Rodzaj nakryć stołowych musi korespondować przecież z resztą dekoracji, a także odpowiadać naszym gustom.

Powyższe to tylko niektóre ze szczegółów, które mogą odegrać dużą rolę w tym, jak wypadnie nasz „wielki dzień”. Ich sprawdzenie nic nie kosztuje, a nierzadko sprawi, że przyjęcie weselne naprawdę przebiegnie tak, jak sobie to wyobrażaliśmy.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dom weselny, wesele, zabawa


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »