kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Październik - najlepszy czas na ślub?
2015/10/6 11:50:00

Sezon ślubny trwa zwyczajowo od maja do września. Organizacja ślubu i wesela w październiku, gdy za oknami pogoda nie sprzyja, może stanowić spore wyzwanie. Motyw jesieni warto jednak wykorzystać w uroczystości - "złota polska jesień" jest bowiem pełna uroku.

Pożegnanie sezonu? Niekoniecznie!

Umowny sezon ślubny wiąże się przede wszystkim z piękną, słoneczną pogodą. Rzadkie opady, wysoka temperatura i długie dni zachęcają młodych do wyboru wiosny lub lata na uroczystość. Jednak koniec lata nie musi oznaczać pożegnania z wymarzonymi okolicznościami na wesela na kolejny rok. Chociaż pogarszająca się pogada i dłuższe wieczory kojarzą nam się z melancholią i żalem za wakacjami to jesień również powinna być rozważana przez przyszłych małżonków. Rzeczywiście pora pożegnać się z upałami, ale piękna aura wciąż będzie nam jeszcze towarzyszyć. Nie bez powodu wszyscy znamy określenie „złota polska jesień”, i to właśnie barwy złota, żółci, pomarańczy czy czerwieni tworzą wspaniały, romantyczny klimat dla jednego z najważniejszych wydarzeń życia. Październik to wciąż czas, w którym możemy spodziewać się słonecznej pogody i stosunkowo wysokiej temperatury, dla wielu wręcz idealnej – nie pamiętamy już o nieznośnych upałach ale nie narzekamy też jeszcze na siarczyste mrozy. Jesienią możemy też liczyć na bodaj najbardziej romantyczną scenerię do zdjęć plenerowych.

fot. Ślub jesienią

- Sezon wiosenny i letni rzeczywiście cieszy się największą popularnością wśród nowożeńców szukających idealnego terminu na wesele. Z drugiej strony jednak, nadal spotykamy się z dużym zainteresowaniem w okresie wczesnej jesieni. Wydaje się, że wrzesień i październik cieszą się zainteresowaniem nie tylko ze względu na znany przesąd z literą „r” ale piękne okoliczności przyrody – dodaje Justyna Kostyk z Hotelu Borowiecki w Łodzi.

Jesień może być też dobrym czasem dla par, które chcą nieco zaoszczędzić. Ze względu na nieco mniejszą popularność wielu fotografów, kapel, DJ-ów czy nawet hoteli czy sal weselnych może mieć wolne terminy, których rezerwacja może być tańsza od popularnego czerwca czy lipca.

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: jesień, wesele, ślub


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »